5 головних ризиків при проведенні масових заходів

5 головних ризиків при проведенні масових заходів

Тематичне свято, концерт, фестиваль, олімпіада, виставка, міжнародна конференція – якісна підготовка будь-якого масштабного заходу потребує неабияких зусиль від організаторів. Проте приємні враження учасників від грандіозного шоу, яскравих спецефектів, цікавого сценарію та стильних декорацій можуть відійти на другий план, якщо трапиться неприємний інцидент. Щоб попередити виникнення проблем, варто знати основні ризики при проведенні масових заходів.

  • Масова бійка

  • Присутність на одній території великої кількості людей часто спричиняє особисті конфлікти. Причини їх виникнення напряму пов’язані з форматом проведення заходу:

    • Футбольний матч. З’ясування стосунків серед фанатів команд-суперниць.
    • Концерт. Намагання шанувальників максимально наблизитися до сцени у фанзоні. Претензії одне до одного з приводу того, що хтось заважає дивитися виступ улюблених артистів (чи то сторонніми розмовами, чи то свистом, або ж енергійними танцями перед стриманими глядачами, які продовжують сидіти на своїх місцях).
    • Мітинг (зустріч із громадським діячом чи політиком). Приводом до виникнення непорозумінь можуть стати полярні політичні погляди учасників.

    Часто-густо локальна сутичка між 2-3 особами перетворюється на масове побиття, внаслідок якого можуть постраждати десятки ні в чому не винних людей.

    Як розгортатимуться події та чи вдасться швидко зупинити бійку, багато в чому залежить від професійних дій охоронців. Але, на жаль, іноді охоронні структури навіть самі «підливають масла у вогонь». Наприклад, під час одного з концертів епатажного гурту «Ленінград» охоронники жорстоко обійшлися з нетверезою фанаткою (один із них почав наносити їй удари ногами). На захист жінки кинувся інший глядач, який теж отримав «на горіхи». Відео бійки потрапило до інтернету та викликало багато негативних коментарів на адресу представників охоронної структури та організаторів.

  • Терористичний акт

  • Знаходження у натовпі незнайомих людей – завжди ризик. Тому важко гарантувати, що серед учасників масового заходу немає психічно неврівноважених осіб або ж справжніх підготовлених терористів.

    Англійське місто Манчестер сколихнула трагічна подія, яка сталася у травні 2017 року під час концерту Аріани Гранде – співачки із США. 22-річний терорист приніс вибуховий засіб та привів його в дію. Внаслідок цього більше 120 осіб отримали поранення, 23 людини загинули (серед них і сам терорист).

    Контроль наявності зброї, боєприпасів, вибухових і горючих речовин у відвідувачів – один із напрямків дій охоронного підприємства «Форт Нова» під час організації масових заходів. Співробітники також перевіряють територію під час та після проведення свята, змагання чи ділової зустрічі. Від того, наскільки чітко спрацюють охоронці, залежить здоров’я та життя людей./p>

  • Виникнення тисняви

  • Часом інтелігентні та виховані громадяни ладні перетворитися на оскаженілий натовп, якщо трапляється тиснява. Історія зберігає чимало сумних прикладів:

    • Пожежа у клубі «Хромая лошадь», 2009 рік, Росія. Кількість жертв – 156 осіб. Їх могло бути менше, якби вибратися з приміщення не завадила виникла тиснява.
    • Після завершення передвиборчого виступу президента Нігерії Мохаммад Бухарі, який проходив на стадіоні штату Ріверс, почали розходитися глядачі. При спробі прорватися через зачинені ворота, кілька людей впали та були затоптані натовпом. Кількість жертв – щонайменше 14 осіб. Трагедія сталася у лютому 2019 року.
    • Мирний молодіжний форум зайнятості проходив навесні 2017 року у місті Кафр-еш-Шейх (Єгипет). На цікавий та корисний захід зібралися понад 70 тисяч представників молоді. Під час прибуття гостей виник затор та тиснява. Люди не утримували рівновагу та падали, їх затоптували інші, які вже не могли діяти свідомо. Кількість постраждалих сягнула 200 осіб. Вони отримали травми та порання, багато хто втратив свідомість.

    Управління потоком учасників заходу – одна із функцій, яка може бути покладена на приватне охоронне підприємство при укладанні угоди на надання послуг. Довіривши це питання професіоналам «Форт Нова», можна значно зменшити ризик спонтанного виникнення тисняви.

  • Порушення закону окремими особами

  • Культурно-розважальні заходи часто передбачають вживання алкогольних напоїв. Навіть, якщо їх проносити із собою заборонено, окремі учасники примудряються «залити очі» заздалегідь. Оскільки дія «зеленого змія» може проявитися не одразу, то пияки проявляють себе, коли свято у розпалі. Зауваження з боку сторонніх осіб, засмучених нечемною поведінкою нетверезих особистостей, зазвичай залишаються поза увагою або ж провокують конфлікти. За таких обставин важливо, щоб поруч були професіонали, здатні нейтралізувати нахаб та захистити решту учасників. Співробітники охоронного підрозділу «Форт Нова» володіють необхідними навичками та мають повноваження, щоб затримати правопорушників та передати їх представникам правоохоронних органів. Приватні охоронці також здатні виявити у натовпі кишенькових крадіїв та інших злочинців. Задля цього використовуються методи спостереження та спеціальні технічні засоби.

    Зухвалими крадіжками (у тому числі – на масових заходах) прославився Стефан Брайтвізер. Він крав виключно витвори мистецтва – картини. Злодій діяв настільки майстерно, що примудрявся здійснити крадіжку антикваріату навіть на аукціоні. Відсидівши за гратами, крадій-колекціонер навіть видав авторську книгу «Зізнання викрадача творів мистецтва».

  • Особиста небезпека для «перших осіб»

  • Чим вище статус особи, тим більше недоброзичливців вона може мати. А інколи достатньо і одного ворога, який здатен «замовити» людину. Участь у масових заходах (чи то благодійний аукціон, чи то міжнародна виставка або збори громади) може таїти ризики. Не обов’язково це саме посягання на життя, існують і розповсюджені способи здійснення хуліганських дій:

    • Виливання рідини (від «зеленки» до рідких екскрементів).
    • Спроба вдарити чи пошкодити одяг.
    • Закидання томатами. Один із прикладів – випадок з народним артистом України Богданом Бенюком, який зазнав такої «шани» на власному творчому вечорі у Будинку художника. Дії хуліганів були пов’язані з незадоволенням депутатською діяльністю артиста.
    • Закидання яйцями. Марія Вікторія Баррос (депутат асамблеї бразильського штату Парана) отримала такий «подарунок» від представників лівих сил на власному весіллі.

    Щоб мінімізувати ризик можливих неприємностей, варто замовити послуги групи особистої охорони для «високих гостей» свята.

    Сподіваємося, що наша інформація переконала вас у необхідності поставити на перше місце питання безпеки при підготовці масового заходу.

1 Коментар

  • Наталья Опубліковано 20.06.2019 06:59

    цікава стаття

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *