Як обрати надійне охоронне підприємство

Як обрати надійне охоронне підприємство

Бійка у супермаркеті, скандальний інцидент у розважальному комплексі, стрілянина біля бізнес-центру… Подібні новини нерідко повідомляють українські ЗМІ. Додають клопоту і розповсюджені проблеми, пов’язані з крадіжками, у яких бувають задіяні як покупці, так і персонал. Подібні явища змушують керівництво об’єктів замислитися про необхідність ретельного вибору охоронного підрозділу для укладання угоди про співпрацю. Розглянемо розповсюджені недоліки у наданні послуг із фізичної охорони об’єктів, познайомимося зі світовим досвідом та надамо корисні поради власникам бізнесу.

Непрофесійні дії – удар по репутації

Серед відвідувачів супермаркетів часто-густо спостерігається негативне ставлення до охоронників. Найчастіше покупців справедливо обурюють такі моменти:

 • Відверта грубість, зневажливе ставлення.
 • Необґрунтовані звинувачення.
 • Наполеглива вимога пред’явити особисті речі на огляд (зокрема, продемонструвати вміст сумки чи кишень).
 • Застосування сили (хапання за руки, штовхання).
 • Затримка із забороною телефонувати родичам чи друзям.

Якщо охоронці поводяться незаконно, це негативно впливає не лише на репутацію охоронного підрозділу, а і псує імідж компанії, яка замовила його послуги.

Наведемо приклад. До напівпорожнього залу супермаркету заїхав 5-річний хлопець на дитячому велосипеді. Поруч крокували батьки. Охоронець нагримав на дитину, прокричавши: «Чого ти пхаєшся сюди на велосипеді, злазь негайно або виходь геть!» Хлопчисько від переляку розревівся. При цьому повз нього до залу супермаркету заїхала симпатична юна особа на роликах, до якої у охоронця претензій не виникло. Обурені батьки влаштували скандал, запросивши до магазину представників ЗМІ. В результаті пронирливі журналісти, прибувши на місце події не лише висвітлили інцидент, а ще й помітили прострочений товар у торговельному залі. Супермаркет «прогримів» на весь регіон.

Зважаючи на велику роль соцмереж у розповсюдженні інформації, відлунням скандальних подій можуть стати тисячі негативних відгуків. В результаті імідж здатен похитнутися, відповідно – зменшитися обсяг продажів. Таких проблем можна уникнути, якщо залучити до охорони вашого об’єкту досвідчених фахівців, які досконало знають межі власних повноважень та не припускають непрофесійних дій.

5 ознак солідної охоронної структури

Обираючи, якому підприємству варто довірити безпеку власного об’єкту, зверніть увагу на такі нюанси:

 • Досвід роботи. Добре, якщо компанія існує на ринку більше 5 років та може надати схвальні рекомендації клієнтів.
 • Високий рівень фізичної підготовки співробітників. Сила, спритність, швидкість, витривалість, реакція, володіння навичками єдиноборств – перелік якостей, властивих професійному охоронцеві.
 • Злагодженість. Солідна структура будує роботу на чіткому дотриманні вимог інструкцій, які передбачають порядок дій у штатних та форс-мажорних обставинах.
 • Комплексний підхід. Професіонали запропонують ефективний симбіоз фізичної охорони та технічних засобів безпеки, підібраних у відповідності до можливих ризиків та з урахуванням криміногенної ситуації.
 • Зрозумілий зміст договору. У документі повинен бути чітко сформульований перелік послуг, умови розторгнення, відповідальність сторін.

Підприємство «Форт Нова» успішно діє на ринку охоронних послуг уже 7-й рік. За плечами співробітників – бойовий досвід служби у «гарячих» точках світу (Афганістан, Сирія, Ірак) та участь у боях при проведенні антитерористичної операції на сході України. Навчання охоронців проводять досвідчені інструктори, які пройшли підготовку у країнах із найвищим рівнем розвитку охоронної діяльності.

Світовий досвід

Розвиток охоронного бізнесу у світі припав на 80-90-ті роки минулого століття. Віяння швидко розповсюдилися із США до західноєвропейських країн. Діяльність перших охоронців функціонально більше нагадувала роботу сторожів. Переважно вони наглядали за територією, що охоронялася, та були зобов’язані викликати полісменів чи пожежних у випадку небезпеки. Цікаво, що на поширення попиту на охоронну діяльність вплинули страхові компанії. Вони запровадили знижки для клієнтів, які уклали договори про охорону власності. Нині кожна держава встановлює власні вимоги до діяльності приватних охоронних підприємств.

Іспанія

Сонячна країна може похвалитися найнижчими показниками злочинності порівняно з іншими країнами Євросоюзу. Проте власники крупних об’єктів торгівлі та розважальних комплексів вважають за краще не економити на фізичній охороні. Відповідно до законодавства, іспанські співробітники приватних охоронних структур мають підпорядковуватися поліції та надавати її представникам всебічно підтримку у випадку необхідності.

Німеччина

Германські охоронці відомі своєю малопомітністю. Завдяки широкому застосуванню сучасних технічних засобів, співробітники мають можливість скромно перебувати у спеціальному приміщенні. Побачити їх можна переважно у надзвичайних ситуаціях, коли вони вдаються до активних дій.

Норвегія

Одна з країн, де на рівні держави передбачені програми підготовки для приватних охоронців. Щоб мати більше можливостей для вигідного працевлаштування та отримувати високий дохід, співробітнику варто отримати спеціальний сертифікат державного рівня. Для цього потрібно мати 5-річний досвід роботи або отримати додаткову спеціалізацію у виші та пройти 2-річне стажування.

США

Сьогодні кількість співробітників приватних охоронних структур у США сягає близько півтора мільйони. Після жахливих терактів 11 вересня 2001року держава значно розширила повноваження охоронців, а юридичні та приватні особи почали активніше звертатися до охоронних структур за наданням послуг. Американські приватні охоронці залучаються державою до виконання антитерористичних, диверсійно-розвідувальних завдань.

«Форт Нова» – впевненість у безпеці

Наша команда зарекомендувала себе як надійний партнер у сфері надання охоронних послуг. Ми забезпечуємо надійну охорону офісів, підприємств, торговельних та розважальних об’єктів, житла. Допоможемо вам почуватися у безпеці 24 години на добу.

1 Коментар

 • security Опубліковано 20.06.2019 10:37

  тестовий коментар

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *