Охорона фізичних осіб: як обрати та коли потрібна

Охорона фізичних осіб: як обрати та коли потрібна

Тендітна красуня чи імпозантний джентльмен в оточенні суворих чоловіків кремезної статури – так уявляють роботу приватної охорони пересічні громадяни. Адже саме таку картину можна побачити у кадрах відомих кінострічок. Актори, які зіграли ролі охоронців у культових бойовиках сучасності «Падіння Лондона», «Точка обстрілу», «Гнів» тощо, швидко набули популярності. Їх оточує ореол романтики, на них із захопленням дивляться жінки. Але сучасні реалії часом вимальовують настільки захопливі сюжети, яким могли б позаздрити сценаристи та режисери. Потурбуватися про власну безпеку, найнявши особисту охорону – це вимога часу, а не спосіб похизуватися перед суспільством. Яких типових помилок припускаються клієнти при виборі охоронців? Коли варто особливо потурбуватися про власну безпеку? Які існують види послуг із охорони фізичних осіб? Давайте з’ясуємо разом.

3 помилки при виборі приватного охоронця

Найняти охорону – не означає відчути себе у повній безпеці. Якщо поруч опиняться непрофесіонали, то покладатися на їх допомогу у критичній ситуації не варто. Більше того – краще не мати охоронців взагалі, ніж мати справу із дилетантами.

 • Кращий вибір – колишній поліцейський
 • Так вважають деякі хитрі бізнесмени, які намагаються зекономити кошти та не хочуть звертатися до охоронних підприємств із надійною репутацією. Не варто вважати, що певний стаж роботи в органах внутрішніх справ – достатня умова для успішного здійснення охоронної діяльності. Багато «стражів порядку» не цуралися від пропозиції взяти хабаря, мали тісні зв’язки з криміналом або ж взагалі переважно займалися не оперативною роботою, а перекладанням папірців у кабінеті. Тож варто взяти до уваги не лише досвід роботи у поліції, а і інші якості потенційного охоронця. Якщо ж у вас викликають довіру саме колишні полісмени, обирайте тих із них, хто нині офіційно працює у приватній охоронній структурі, а не вирішив «підшабашити».

 • Головне – накачані м’язи
 • Особиста охорона потрібна, в першу чергу, для того, щоб максимально виключити загрозу для клієнта. А для цього недостатньо не лише доброї спортивної підготовки та гідної фізичної форми (хоча це і важливі фактори). Для професійних співробітників охоронної структури важливо:

  • Вміння уважно спостерігати та аналізувати здобуту інформацію.
  • Здатність передбачати можливі небезпечні дії сторонніх осіб на крок уперед.
  • Швидкість реакції. Іноді долі секунди вирішують все.
  • Високий рівень дисципліни.
  • Чітке дотримання інструкцій.
  • Вміння володіти вогнепальною зброєю та навичками бойових мистецтв.
  • Стійкість до стресу.

  Усі ці якості слід розглядати комплексно.

 • Навіщо потрібні папери – про все можна домовитись
 • В Україні розповсюджене ганебне явище отримання зарплати «у конверті». Часом роботодавці не поспішають оформлювати трудові відносини з найманими працівниками, намагаючись зекономити на сплаті податків. Не варто застосовувати подібну схему відносно приватної охорони та наймати охоронця без укладання договору. Ви повинні бути зацікавленими в офіційному наданні послуг із охорони фізичних осіб, адже за таких умов охоронник:

  • Буде мати певні повноваження та діяти в їхніх межах.
  • Здійснюватиме діяльність у відповідності до покрокового алгоритму, встановленого в охоронному підрозділі.
  • Нестиме офіційну відповідальність за забезпечення безпеки клієнта.

  У підрозділі охорони «Форт Нова» працюють співробітники, які загартували власну волю та набули цінний досвід під час служби у «гарячих» точках світу (Сирія, Ірак, Афганістан), брали участь у запеклих боях у зоні проведення АТО на сході нашої держави. Із метою адаптації набутих знань та навичок під потреби конкретних клієнтів та підвищення рівня кваліфікації із охоронцями регулярно проводяться навчання. При цьому використовується успішний іноземний досвід, отриманий інструкторами.

Коли варто найняти охоронців

У провінційному містечку на Дніпропетровщині і досі згадують резонансну подію, яка сталася навесні 2012 року та потрапила до новин практично усіх ЗМІ країни. Сімейна пара отримала депозит у сумі більше 200 тисяч доларів США у центральному відділенні одного з відомих банків. Коли 64-річний чоловік із дружиною сідали до власного авто, то їх звідки буквально витягли кремезні хлопці та заштовхали до мікроавтобусу, що стояв неподалік. Викрадачі наділи людям на голови пакети, щоб вони не знали напрямок руху, та швидко виїхали за межі міста. На щастя, викрадене подружжя залишилося живим – переляканих людей викинули з мікроавтобуса на Київській трасі, провізши півсотні кілометрів. Гроші, звісно, зникли разом зі злочинцями.

Як з’ясували згодом правоохоронні органи, злочинна операція була ретельно спланована. У ній взяли участь 4 чоловіки, «інформаційну підтримку» забезпечив співробітник банківської установи.

Зухвалість злочину полягала в тому, що власний автомобіль клієнтів-отримувачів депозиту, був припаркований просто навпроти центрального входу банку, на відстані 5-7 метрів від вхідних дверей. Наявність камер спостереження (до речі, вони чітко зафіксували весь процес) зовсім не засмутила зловмисників.

Чи можна було б запобігти подібній ситуації? Так. Замовивши особисту охорону (на 1 день чи на певні години), постраждалі клієнти могли б зберегти чималі гроші та не пережити того жаху, який вони відчули, опинившись викраденими. До речі, згодом правоохоронці затримали злочинців, а ось гроші зникли назавжди.

Не слід думати, що приватна охорона потрібна лише президенту, олігархам чи світовим зіркам. Існує багато ситуацій, коли навіть пересічним громадянам варто подбати про власну безпеку.

Враховуємо потенційні загрози

Підрозділ охорони «Форт Нова» пропонує різні види послуг. Щоб визначитися із охоронною концепцією, враховують побажання клієнтів та здійснюється професійне визначення загроз. Ми надаємо послуги з епізодичної та цілодобової охорони, до яких можуть залучатися один охоронець чи група. Співробітники діють відкрито чи приховано (в залежності від ситуації та поставлених завдань). Може застосовуватися комплексний підхід, який включає кілька видів охорони фізичних осіб.

Вартість наших послуг незначна у порівнянні з користю для клієнтів. Адже немає нічого більш цінного, ніж життя людини.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *